Lietuvos transporto saugos administracija skelbia tarpmiestinių autobusų maršrutų sąrašą

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi aktualia informacija iš Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) apie parengtą ir skelbiamą tarpmiestinių autobusų maršrutų sąrašą. Jis bus naudojamas, jeigu iki šių metų pabaigos LTSA turės įvykdyti konkursus, kuriuos atlikti įpareigojo Konkurencijos taryba dar 2020-ųjų vasarą.

Maršrutų sąrašą rasite paspaudę šią nuorodą: maršrutų sąrašas

Iki šiol vyksta intensyvus darbas keičiant tarpmiestinių autobusų vežėjų parinkimo teisinį reguliavimą, tačiau LTSA, vertindama rizikas, rengia konkursui reikalingą dokumentaciją, kurios dalis – maršrutų sąrašas. Nepavykus šiemet pakeisti įstatymo, įstaiga privalės įgyvendinti Konkurencijos tarybos ir teismo sprendimus ir vykdyti konkursus.

Planuojamais konkursais nesiekiama pertvarkyti šiuo metu vykdomų tarpmiestinių maršrutų. Sąrašo parengimas ir skelbimas yra vienas iš pasirengimo konkursams etapų. LTSA sudaryta komisija iš šio sąrašo sudarys maršrutų paketus ir paskelbs paraiškų priėmimą dalyvauti konkurse.

„Visuomenę norime iš anksto nuraminti – tarpmiestinių maršrutų tinklas nesikeis. Sąrašas parengtas siekiant nekeisti nusistovėjusios sistemos, keleivių įpročių ir nepabloginti tolimojo susisiekimo galimybių, o priešingai – jas didinti“, – sako LTSA Transporto veiklos skyriaus vedėjas V. Čiškauskas.