„Linava“ apsilankė Tarptautinio Valiutos Fondo ekspertų delegacija iš Vašingtono

Vakar Asociacija „Linava“ lankėsi Tarptautinio Valiutos Fondo ekspertų delegacija iš Vašingtono, vadovaujamai Europos departamento pareigūno Borja Grazia.

Susitikimo metu abi šalys nagrinėjo tarptautinę konkurenciją ir transporto sektoriaus raidą. „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas pokalbio metu pažymėjo, kad sėkmių geografija yra ne kas kita, o transporto išvystymo atspindys.

Taip pat buvo aptarti iššūkiai, su kuriais susiduria Lietuvos transporto verslas: darbo rinkos problematika ir kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas. Dėmesys buvo skiriamas ir Mobilumo paketui bei jo poveikiui transporto verslui.

„Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas susitikimo metu pažymėjo, kad vis daugiau transporto įmonių susiduria su bankroto grėsme, o mažų autotransporto kompanijų padėtis tapo itin sudėtinga. 

„Šiandien didžiausia grėsmė tenka mažoms Lietuvos autotransporto kompanijoms. Mobilumo paketo įgyvendinimas dar labiau pablogina situaciją”, – kalbėjo Z. Buivydas.

Anot „Linava“ generalinio sekretoriaus, norint sumažinti autotransporto įmonių bankrotų skaičių Lietuvoje, pirmiausia reikėtų daugiau dėmesio ir investicijų skirti skaitmenizacijai bei inovacijoms, kurios sudarytų sąlygas padidinti įmonių konkurencingumą.

Pažymėtina, kad transporto ir logistikos sektorius, nepaisant sudėtingų aplinkybių, išlieka vienu iš pagrindinių BVP kūrėjų, šiuo metu sudarantis apie 13% Lietuvos BVP.

„Šiuo metu Lietuvos transporto sektorius patiria krizę, bet diskusijų, kaip išeiti iš šios padėties, vis dar trūksta“, – pastebėjo Z. Buivydas ir pridūrė, kad dėl sunkumų dalis vežėjų svarsto galimybę perkelinėti savo veiklą į užsienio šalis, o kitos ieško galimybių naujose, aukštesnės pridėtinės vertės verslo šakose.