„Linava“ primena apie pasikeitusią apmokėjimo tvarką naudojantis A2 ir A4 greitkeliais Lenkijoje

Pasitaikant atvejų, kai Lietuvos transporto įmonių, vežančių darbuotojus į pamainą kitoje šalyje, vairuotojai sulaukia baudų už nesumokėtus kelių mokesčius Lenkijoje, asociacija „Linava“ primena savo nariams apie kaimyninėje šalyje nuo 2021 m. gruodžio 1 d. įsigaliojusią tvarką dėl apmokėjimo už naudojimąsi valstybiniais greitkeliais A2 ir A4. Atkreipiamas dėmesys, kad apmokėti reikia elektroniniu būdu, o nesilaikantiems tvarkos, gresia baudos.

„Linava“ informuoja, kad nuo gruodžio 1 d. važiuojant valstybiniais greitkeliais A2 (Koninas-Strykuvas) ir A4 (Vroclavas-Sošnica) jokioms transporto priemonėms nereikia laukti prie užtvaros. Vairuotojai, įvažiuojantys į mokamą greitkelio ruožą, neturi sustoti atsiimti bilieto, o išvažiuodami – atsiskaityti už bilietą prie surinkėjo.

Pasikeitus rinkliavų rinkimo sistemai, greitkelių A2 (Koninas-Strykuvas) ir A4 (Vroclavas-Sošnica) Rinkliavos rinkimų aikštėse (PPO) taikoma nauja eismo tvarka:

  • PPO Stykow ir PPO Ždrary vairuotojai turi naudoti tris kraštutines dešiniąsias įvažiavimo ir išvažiavimo juostas. Šių PPO vidurinės eismo juostos yra uždarytos;
  • PPO Žernica ir PPO Karwiany vairuotojai turi naudoti keturias kraštunines dešiniąsias įvažiavimo ir išvažiavimo juostas. Šių PPO vidurinės eismo juostos uždarytos.

Pabrėžiama, kad šių greitkelių ruožuose nebegalima pasiimti kartoninio bilieto kasų kasoje ar atsiskaityti už bilietą kioske prie surinkėjo.

Vairuotojai už naudojimąsi greitkeliu gali atsiskaityti dviem būdais:

  • per „e-ticket“, kurį gali įsigyti naujoje „e-TOLL PL TICKET“ programoje, „e-TOLL“ sistemos partnerių programose bei partnerių stacionariame platinimo tinkle;
  • naudodamiesi „e-TOLL PL“ programa arba „OBU“/“ZSL“ borto įrenginiais, perduodančiais geografinės vietos nustatymo duomenis į „e-TOLL“ sistemą.

Rinkliavų mokėjimui patikrinti įvažiavimo ir išvažiavimo iš greitkelių vietose įrengti specialūs kontrolės įrenginiai, taip pat greitkelyje patruliuoja specialios transporto priemonės, skirtos rinkliavų rinkimui kontroliuoti.

Už važiavimą valstybiniais A2 ir A4 ruožais nemokant rinkliavos transporto priemonės savininkui arba turėtojui ar naudotojui taikomas papildomas 500 zlotų mokestis su 14 dienų mokėjimo terminu. Jei papildomas mokestis sumokamas per 7 dienas nuo baudos skyrimo, jo suma sumažinama iki 400 zlotų.

Išsamiau su mokėjimo tvarka Lenkijoje galite susipažinti čia: https://etoll.gov.pl/lt/lengvosios/naujienos/be-uztvaru-valstybiniuose-greitkeliuose/