„Linava“ ragina būti atidžiais – internete siūloma įsigyti netikrų Slovėnijos elektroninių vinječių

Asociacija „Linava“ įspėja savo narius – interneto erdvėje yra sukurta neoficialių svetainių, kuriose be leidimo parduodamos netikros Slovėnijos elektroninės vinjetės, neva skirtos naudoti šios šalies greitkeliuose. Apie tai informuoja Slovėnijos greitkelių kompanija DARS atsiųstame rašte Lietuvos institucijoms ir asociacijai „Linava“.

„Mes pastebėjome, kad internete veikia gausybė internetinių svetainių, kuriose įvairūs asmenys parduoda elektronines vinjetes, kurios nėra oficialiai patvirtintos. Šie tiekėjai apmokestina pirkėjus komisiniais ir neduoda jiems jokių garantijų, kad šios elektroninės vinjetės sukurtos būtent mūsų centrinėje sistemoje, taigi pirkėjai įsigyja negaliojančias vinjetes“, – rašoma DARS pranešime.

Jame nurodoma, kad tokias vinjetes įsigyjantys asmenys gali būti traktuojami kaip pažeidžiantys tvarką, reguliuojančią patekimą į greitkelius, todėl gali gauti baudą.

„Pabrėžiame, kad vadovaujantis teisės aktais, Slovėnijos elektronines vinjetes galima įsigyti tik per mūsų oficialią svetainę https://evinjeta.dars.si/ Visi kiti tiekėjai, siūlantys įsigyti vinjetes jų svetainėse daro tai be mūsų sutikimo ir mes nesame pasirašę su jais jokios sutarties dėl tokių vinječių platinimo“, – įspėja DARS.