„Linava“ XLII kongresas neįvyko

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad 2022m. gruodžio 8 d. nuotoliniu būdų turėjęs vykti „Linava“ XLII kongresas neįvyko, kadangi kongreso dalyvių daugumos balsais nebuvo pritarta numatytos kongreso darbotvarkės tvirtinimui. Dėl naujo kongreso organizavimo laiko ir vietos „Linava“ Prezidiumas spręs artimiausiu metu.

Kaip teigia „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas, labai apmaudu, kad daugiau nei 50 proc. kongreso dalyvių nepritarė numatytai darbotvarkei, o taip pat, kad tai įvyko dėl tam tikrų, anksčiau „Linava“ valdžios organams priklausiusių, tačiau iš pareigų atleistų ar pasitraukusių asmenų pastangomis, kurie prieš dabartinę asociacijos veiklą yra nusiteikę kenkėjiškai ir negeba bei nenori suprasti esamų problemų.

„Daugiau nei pusė kongreso dalyvių nepritarė numatytai darbotvarkei ir, deja, dėl to liko neišspręsti labai svarbūs asociacijai klausimai. O darbotvarkėje buvo sklandžią asociacijos veiklą ateityje galintys nulemti pasiūlymai susiję su reputacija bei sklandesnio darbo organizavimu. Tai reiškia, kad ir toliau, bent jau kurį laiką, nebūsime ta organizacija, kuri drąsiai galės sakyti, kad joje dirba tik nepriekaištingos reputacijos asmenys, tai kenks atstovaujant vežėjų interesus. Viešojoje erdvėje ir toliau būsime lyginami su organizacijomis, kurioms trūksta skaidrumo. Nebus produktyvumo priimant svarbiausius sprendimus, nors jau ne kartą pabrėžėme, kad tai yra be galo svarbu atstovaujant daugiau nei 700 asociacijos narių“, – sako Z.Buivydas.

Su kongreso darbotvarke ir klausimais, kurie turėjo būti svarstomi galite susipažinti šioje nuorodoje. 

Gruodžio 8 d. turėjusio įvykti neeilinio kongreso Pirmininkaujančiu asmeniu buvo išrinktas Mečislovas Atroškevičius (UAB „Mečys“).

Mandatų komisijai pirmininkauti – Gintautas Šiaškus (UAB „Klaipėdos transekspedicija“), o mandatų komisijos nariais – Stasys Bartkus (UAB „Barsukas“), Gintautas Žukas (UAB „Gerusa“), Vaidmontas Gelžinis (UAB „Brokmida“). Ši komisija patikrino asociacijos narių sąrašą, kongreso dalyvių registracijos sąrašus, atstovavimą patvirtinančius dokumentus, suskaičiavo kongreso neišduotas dalyvių korteles.  

Balsų skaičiavimo komisijai pirminkauti išrinktas Marius Šernas (UAB „Biržų autobusų parkas“), Gina Dirdienė (UAB „Transporto vystymo grupė“), Rolandas Lenkauskas (UAB „Trakų autobusai“), Kęstutis Leskauskas (UAB „Translinijos“), Gediminas Luckus (UAB „Saudingos autotransportas“) Lorentijus Muzikevičius (Lorentijaus Muzikevičiaus IĮ), Vidmantas Petkevičius (UAB „Vitcargo“), Vidmantas Šulčius (UAB „Kuršėnų autobusų parkas“), Saulius Vaiginis (UAB „Liutgaras“), Sigitas Žilius (UAB „Krautoma“).