LINAVOS atstovai dalyvavo susisiekimo ministerijos organizuotoje diskusijoje dėl finansavimo skatinimo alternatyviems degalams

Birželio 21 d. LINAVOS generalinis sekretorius Zenonas Buivydas ir TIR ir tranzito departamento vadovė Kristina Liupkevičienė kartu su kitų asociacijų ir savivaldybių atstovais dalyvavo diskusijoje dėl finansavimo skatinimo alternatyviems degalams.

Susitikimas vyko mišriu būdu: vieni dalyviai į diskusiją prisijungė nuotoliniu būdu, tuo tarpu kiti gyvai atvyko į susisiekimo ministeriją.

Dienotvarkėje buvo numatytos kelios diskusijos:

  • Sunkiasvorių transporto priemonių, varomų elektra, vandeniliu ar biodujomis finansinio įsigijimo skatinimo ir biodujų pildymo infrastruktūros plėtros priemonių įgyvendinimo eigos;
  • Įkrovimo infrastruktūros vystymo pagal savivaldybių planus finansinės plėtros skatinimo priemonės įgyvendinimo eigos;
  • Nulinės taršos lengvųjų automobilių finansinio įsigijimo skatinimo viešajam sektoriui įgyvendinimo eigos.

Diskusijoje pažymėtos alternatyvių degalų varomų sunkiasvorių transporto priemonių naudos, tarp kurių aplinkos puoselėjimas, sveikatos apsauga, ekonominė nauda, technologinė pažanga, teisiniai reguliavimai ir įvaizdis bei socialinė atsakomybė.

Viso alternatyvių degalų naudojimo skatinimui siekiama skirti 238 milijonus eurų, iš kurių didžiausia dalis atitektų miestų ir priemiestinių viešojo transporto priemonių parkų atnaujinimui ir elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai.

Taršių sunkiojo transporto priemonių ir autobusų pakeitimo į elektra arba vandeniliu arba biodujomis varomas skatinimui numatytas 20 milijonų eurų biudžetas.