„Linavos rizikų valdymas“ siūlo naują paslaugą – garantinius sertifikatus

Nuo rugsėjo 5 d. UAB „Linavos rizikų valdymas“ pradeda teikti naują produktą – garantinius sertifikatus, kurie reikalingi prekių tranzitui per Muitų Sąjungos šalis. Vežėjai, norintys naudotis nauja paslauga, jau dabar kviečiami pasirašyti sutartis.

„Pradedame teikti naują paslaugą ir kviečiame vežėjų įmones ja pasinaudoti. Taip ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite operatyvią reikiamą pagalbą, jeigu kiltų problemų su Rusijos, Baltarusijos ar Lietuvos muitinėmis“, – sako Zenonas Buivydas, asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius.

Pagal galiojančią tvarką, muitinės garantija privaloma vežant krovinius be TIR knygelės arba tais atvejais, kai TIR knygelė nepadengia 60 tūkst. eurų vertės mokesčių sumos vežant krovinius iš Europos į Muitų Sąjungos šalis – Baltarusiją, Rusiją, Kazachstaną, Kirgiziją, Armėniją. Atkreipiamas dėmesys, kad Baltarusijos muitinė priima tik elektroninius garantinius sertifikatus.

Su garantiniais sertifikatais taip pat bus siūloma vadinamoji EPI paslauga – išankstinė elektroninė deklaracija, kuri yra privaloma automobilių transportu įvežant prekes į Baltarusiją.

„Linavos rizikų valdymo“ specialistai atliks išankstinę elektroninę deklaraciją per Tarptautinės kelių transporto sąjungos (angl. IRU) sukurtą specialų portalą (TIR-EPD portalą).

Vežėjams taip pat siūlomos dvi papildomos paslaugos: PI – išankstinė elektroninė deklaracija privaloma vežant prekes per Rusiją ir T1 – tranzito deklaracija pildoma muitinės prižiūrimoms prekėms iš vienos muitų teritorijos į kitą, t. y. kada krovinys iš Muitų Sąjungos gabenamas į Europos Sąjungos šalis. Pasirinkusiems šias paslaugas, jas suteiks „Linavos rizikų valdymo“ specialistai.

Paslaugomis susidomėję „Linavos“ nariai kviečiami kreiptis elektroniniu paštu garantai@linava.lt, teikti visus reikiamus dokumentus deklaracijoms, o „Linavos rizikų valdymo“ specialistai priims ir patikrins visus privalomus dokumentus iš kliento ir juos pateiks deklarantams apiforminimui.

Jei turite papildomų klausimų, rašykite el. paštu garantai@linava.lt arba skambinkite telefonu +37061540230.