Misijoje Uzbekistane – klausimai dėl valstybės paramos vežėjams ir bendradarbiavimo su regiono lyderiais aptarimas

Asociacijos „Linava“ Inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba rugsėjo 19-30 dalyvauja verslo misijoje Uzbekistane, kurioje vežėjų asociacijos AIRCUZ prezidento Sanjar Pulatov ir garbės konsulo Faruch Kadirbėkov kvietimu, dalyvauja B2B susitikimuose su transporto ir logistikos įmonių atstovais. Taip pat ir tarptautinėje konferencijoje „Tarptautiniai automobiliniai pervežimai: išsūkiai ir galimybės“, Lietuvos garbės konsulato Taškente atidaryme, kur susitiks su Uzbekistano transporto ir ekonomikos ministerijų bei Pasaulio banko atstovais dėl bendrų projektų tolimesnio vystymo bei aptars naujas bendradarbiavimo galimybes, siekiant diversifikuoti asociacijos narių pervežimus Centrinės Azijos rinkose.

 Inovacijų ir transporto politikos sekretoriaus A. Burbos teigimu, galima sakyti, kad vizitas į Uzbekistano sostinę Taškentą yra ir savotiškas bet kokių dvejonių, ar verta dirbti Centrinės Azijos rinkose, įveikimas.

„Centrinės Azijos šalys yra sparčiai augančios rinkos, o dalis Lietuvos transporto bendrovių jau yra įsteigusios bendras įmones su Uzbekistano kolegomis. Bendradarbiaujame su uzbekais vairuotojų parengimo ir transporto sistemos skaitmenizacijos srityse. Ieškome naujų krovinių strautų savo vežėjams, tačiau suprantame, jog konkuruoti su uzbekų vežėjais sudėtinga, kuomet jų vyriausybė skatindama vietos produkcijos eksportą, pusę logistikos kaštų kompensuoja saviems vežėjams“, – sako A. Burba.

Taip pat A. Burba su Uzbekistano transporto ir logistikos įmonių atstovais aptaria plėtros perspektyvas ir iššūkius, galimus bendrus veiksmus iššūkiams įveikti, perspektyvas.

Rugsėjo 22 d. Taškente taip pat atidaromas Lietuvos garbės konsulatas, todėl čia susitiks su Uzbekistano ir Lietuvos užsienio ministerijų atstovais, nuo kurių priklauso, kaip greitai Taškente pradės veikti konsulinis skyrius. Pasak jo, tai svarbu, nes didžiausia problema neleidžianti operatyviai atsivežti paruoštus vairuotojus į Lietuvą – labai ilgos dokumentų padavimo procedūros. Šiuo metu Taškento vizų centre dokumentai priimami kitų metų balandžio mėnesiui, tad didelė dalis vairuotojų pasirenka darbą Lenkijoje, Vokietijoje ar Latvijoje, nes šių valstybių ambasados Taškente dokumentus sutvarko žymiai greičiau.

„Profesionalių vairuotojų parengimas pagal asociacijos „Linava“ ir AIRCUZ parengtą programą startavo vasaros pabaigoje, tačiau iki siekiamo rezultato dar reikia daug padirbėti. Būtina gerinti informacijos pateikimo kokybę, didinti praktinių užsiėmimų skaičių ir griežtinti žinių patikrinimą. Be to, siekdami įgyvendinti vieną iš IRU teikiamų „Linavos“ projektų, turime pasirinkti kelias pereinamos ir besivystančios ekonomikos šalis, kuriose bus įgyvendinami pilotiniai projektai, todėl Kazachstanas ir Uzbekistanas puikiai tam tinka“, – teigia A. Burba.