Naujos skatinimo priemonės elektromobilių įsigijimui ir naudojimui

Po ilgų diskusijų Europa apsisprendė, kad nuo 2035 metų elektromobiliai su vidaus degimo varikliais nebebus gaminami. Lietuvoje šis sprendimas buvo sutiktas aktyviomis diskusijomis, prisimenant ambicingus tikslus, kuriuose numatyta per artėjantį dešimtmetį lietuvius susodinti į elektromobilius. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava” dalijasi aktualia informacija apie naujas skatinimo verslui priemones skirtas elektromobilių įsigijimui ir naudojimui.

Šiuo metu Lietuvoje važinėja virš 10 tūkst. elektromobilių, planuojama, kad po kelerių metų jų gali būti per 50 tūkst., o 2030 metais – net 250 tūkst. Ambicingas augimas grindžiamas tikintis sparčios elektromobilio technologijos vystymosi, patrauklios kainos ir gerai veikiančios infrastruktūros.

Skatinimo priemonės

Iki šiol viena pagrindinių elektromobilių skaičiaus augimo priežasčių buvo laikoma valstybės parama, kuria pasinaudoti gali tiek verslas, tiek privatūs vartotojai. Verslui perkant naują elektromobilį subsidijos dydis siekia 4000 eurų, o privatiems asmenimis šiemet ši suma buvo padidinta iki 5000 eurų naujam ir 2500 eurų naudotam elektromobilio įsigijimui. Tai reikšminga paskata vis dar skaičiuojantiems, ar elektromobilį pirkti verta.

Taip pat, sukurtos ir kompensacinės priemonės elektromobilių stotelėms įsirengti. Iki praėjusio mėnesio pabaigos jos buvo nukreiptos tik į gyventojus.

Naujausios skatinimo priemonės verslui

2022 m. spalio mėn. 28d. išleistas kvietimas verslui, ketinančiam įsirengti elektromobilių įkrovimo stoteles darbuotojų reikmėms.

Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis – iki 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, apskaičiuojamų pagal kvietime nurodytus fiksuotuosius įkainius už vienos prieigos įrengimą. Daugiau informacijos apie kvietimą rasite „Lietuvos energetikos agentūros“ interneto svetainėje. Kvietimas galioja iki 2023 m. vasario mėn. 28d.

2022 m. vasario mėn. 03 d. Seimas patvirtino PVM įstatymo pataisą, kuria nuo 2023 metų įmonėms, įsigijančioms iki 50 tūkst. eurų vertės elektromobilius, bus galima taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą.

Konsultacijos

„Linava” asociacijos nariai, kuriems reikia konsultacijos praktiniais elektromobilių stotelių įrengimo klausimais, kviečiami konsultuotis su mūsų partneriais:

Elektromobilių stotelių įsigijimas, įrengimas, kompensacijų klausimai – www.chargein.lt ir svetainėje nurodytais kontaktais.

Elektromobilių įkrovimo stotelių valdymo ir administravimo programinė įranga – www.stuart.energy ir svetainėje nurodytais kontaktais.