Pirmas nemokamas seminaras – jau vasario 15 dieną: dalyvaus Migracijos departamento ir Valstybinės darbo inspekcijos atstovai

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ savo narius kviečia į pirmąjį šiais metais nemokamą seminarą, kuris vyks jau vasario 15 dieną, 10 val. Jame dalyvaus bei šalies vežėjams aktualiausiomis naujienomis apie užsienio šalių darbuotojų įdarbinimą, dokumentų teikimą ir tvarkymą, darbo sąlygas ir t.t. dalinsis ir į klausimus atsakys Migracijos departamento atstovės – vadovės Evelinos Gudzinskaitės pavaduotoja Lucija Voišnis, Kontrolės skyriaus vedėja Loreta Leimontaitė ir Imigracijos skyriaus vedėja Jolita Gestautaitė. Taip pat Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) vadovas Jonas Gricius.

Seminaras vyks nuotoliniu būdu, „Microsoft Teams“ platformoje. Registruotis seminarui galite paspaudę šią nuorodą. Užsiregistravę gausite prisijungimo nuorodą.

Vasario 15 d. seminare dalyvausiantys specialistai papasakos, kokias dažniausiai problemas jie įžvelgia vežėjų veikloje, aptars įstatymo dėl Užsieniečių teisinės padėties nuostatų taikymą (kai naikinamos vizos). 

Taip pat pasidalins patirtimi, kaip vyksta dokumentų pateikimas ir nagrinėjimas darbuotojams iš trečiųjų šalių (ypač vairuotojams), kurie nori gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje. Seminare dalyvausiantiems bus papasakota ir tai, su kokiais sunkumais susiduriama, kokias klaidas dažniausiai daro dokumentus teikiantys asmenys.

Seminare taip pat dalyvaus asociacijos „Linava“ specialistai, kurie pakomentuos pranešėjų išdėstytą medžiagą. Asociacijos „Linava“ viceprezidentas Vytas Bučinskas su vežėjais pasidalins naujausiomis aktualijomis iš asociacijos, pristatys artimiausius veiklos planus.

Pasak nemokamų seminarų ciklo projekto koordinatoriaus, asociacijos „Linava“ Inovacijų ir transporto politikos sekretoriaus Andriaus Burbos, nemokamus seminarus pradėta rengti siekiant supaprastinti asociacijos narių kasdienybę. Tam, kad pasitelkiant į pagalbą savo sričių specialistus būtų labai aiškiai atsakyta į vežėjams nuolat kylančius klausimus. 

„Mes dažnai sulaukiame klausimų apie valstybės institucijose planuojamus, svarstomus ar priimamus pokyčius, o klausimai įprastai būna tokie, į kuriuos geriausiai gali atsakyti būtent kiekvieną dieną ties tuo dirbantys specialistai. Tad nusprendėme imtis iniciatyvos – nustumti vežėjų nežinią į šalį ir suteikti jiems galimybę į rūpimus klausimus gauti atsakymus greitai ir paprastai. Labai tikimės, kad jau pačiame pirmame seminare transporto ir logistikos sektoriaus atstovai bus itin aktyvūs, o Migracijos departamento ir VDI specialistai pakankamai informatyvūs“, – sako A. Burba.

Asociacijos nariai kviečiami ne tik dalyvauti seminaruose ir pasisemi naujų žinių, bet ir teikti savo pasiūlymus, kokios temos šiuo metu atrodo aktualios ir apie ką būtų svarbu išgirsti, padiskutuoti ateityje.

Pasiūlymus dėl pageidaujamų nemokamų nuotolinių seminarų temų kviečiame siųsti Inovacijų ir transporto politikos sekretoriui A. Burbai el. paštu Andrius.Burba@linava.lt.