Prezidiumo posėdyje pritarta sušaukti XLII kongresą bei pateikti pažymas iš įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro

Spalio 27 d., ketvirtadienį įvyko asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdis. Jo metu buvo vienbalsiai pritarta 2022 m. gruodžio 8 d. sušaukti Asociacijos XLII kongresą. Taip pat nutarta įpareigoti Asociacijos prezidiumo narius, revizijos komisijos narius, generalinį sekretorių, sekretorių transporto politikai, VšĮ „Linava“ mokymo centras direktorę ir UAB „Linava“ rizikų valdymas direktorių iki lapkričio 10 d. asociacijos sekretoriatui pateikti pažymas iš įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro apie fizinį asmenį.

Sprendimas dėl pažymų pateikimo priimtas siekiant apsaugoti organizacijos reputaciją ir išvengti klaidingos informacijos skleidimo, nes kai kuriose laidose asociacija „Linava“ ne kartą buvo paminėta kaip didelė asociacija savo valdymo organuose turinti žmonių, kurie turi teistumą.

Prezidiumo posėdyje taip pat buvo aptarti įvykę renginiai tokie kaip „Transporto inovacijų forumas 2022“. Taip pat aptartas ir Lietuvoje viešėjusios Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) generalinės atstovybės Briuselyje vadovės Raluca Marian, „Linava“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo, Inovacijų ir transporto politikos sekretoriaus Andriaus Burbos bei Prezidiumo patarėjo ir ilgamečio Lietuvos ambasadorius užsienio šalyse Vytauto Naudužo susitikimas su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Taipogi aptartas vizitas į Sakartvelą, kur buvo išvykęs asociacijos „Linava“ viceprezidentas Vytas Bučinskas. Šio oficialaus vizito metu su Sakartvelo atstovais buvo tartasi dėl apsikeitimo papildomais bendraisiais leidimais vežti krovinius.

Prezidiumo nariams buvo pristatyti „Linava“ 2022 m. rugsėjo mėnesio finansiniai rezultatai bei 2023 m. „Linava“ biudžeto projektas, kuris suplanuotas vertinant šių metų aštuonių mėnesių pajamas bei matomas bendras tendencijas.

Taip pat nutarta įsipareigoti Lietuvos muitinei garantuoti už numatomą priimti į TIR garantinę sistemą bendrovę „Saudona LT“. Nuspręsta šio nutarimo vykdymo kontrolę pavesti Asociacijos generaliniam sekretoriui.

Vienbalsiu „Linava“ Prezidiumo sprendimu nutarta priimti į asociacijos „Linava“ narius bendroves „Smart Way“, „RK Transportas“, „Gretvėja“.