Priminimas apie Seimo priimtus pakeitimus dėl pelno mokesčio 

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateikta informacija apie svarbiausius Seime priimtus pakeitimus dėl pelno mokesčio ir jo mokėjimo verslo subjektams. Šios naujovės numatytos Pelno mokesčio įstatymo pakeitimuose, priimtuose praėjusių metų pabaigoje, apie kuriuos svarbu žinoti ir transporto, logistikos srityje dirbantiems verslams.

VMI primena apie svarbiausius pakeitimus, kuriais:

–               Pripažintas netekusiu galios punktas, kuris reglamentavo vieną iš neleidžiamų atskaitymų — socialinį mokestį. Socialinis mokestis nustatytas Laikinojo socialinio mokesčio įstatymu buvo taikomas apskaičiuojant mokestį už 2006 metais ir 2007 metais prasidėjusius mokestinius laikotarpius. Taigi Laikinojo socialinio mokesčio įstatymas buvo taikomas tik apskaičiuojant socialinį mokestį už 2006 ir 2007 metų mokestinius laikotarpius ir šiuo metu šis mokestis netaikomas.

–               Nustatytas naujas neleidžiamas atskaitymas — solidarumo įnašas. Nuo 2023 m. sausio 1 d. solidarumo įnašo subjektams nustatoma prievolė mokėti solidarumo įnašą. Jo mokėtojai yra Europos Sąjungos įmonės ir nuolatinės buveinės, vykdančios veiklą žalios naftos, gamtinių dujų, anglių ir naftos perdirbimo sektoriuose. Solidarumo įnašo apskaičiavimo bazė ir solidarumo įnašas apskaičiuojami už 2023 metais prasidėjusius mokestinius metus. Sumokėtas solidarumo įnašas, apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną, yra pripažįstamas neleidžiamu atskaitymu.

Platesnę informaciją apie pokyčius rasite paspaudę šią nuorodą.