PRIMINIMAS dalyvauti seminare apie darbo teisės, mokesčių ir apskaitos aktualijas

„Linavos“ mokymo centras primena, kad jau kitą savaitę, spalio 27 d., vyks nuotolinis seminaras „APSKAITOS, DARBO TEISĖS IR MOKESČIŲ NAUJIENOS BEI AKTUALI PRAKTIKA 2022 – 2023 m.“, į kurį registruotis kviečiami transporto sektoriaus finansininkai, kiti transporto bei ekspedijavimo veiklą vykdantys profesionalai. Šio seminaro metu bus galima sužinoti svarbiausias naujoves mokesčių, apskaitos ir darbo teisės srityse, aktualias 2022 – 2023 m.

 „Linavos“ mokymo centro direktorės Nijolės Badikonienės teigimu, visuomet ieškome galimybių padėti transporto bei logistikos įmonėms ir jose dirbantiems asmenims tobulėti, gilinti reikalingiausias žinias.

„Tokie seminarai kaip šis yra labai naudingi ir be galo svarbūs. Tad maloniai kviečiame pasinaudoti galimybe, dalyvauti, įgyti žinių arba jas atnaujinti. Be to, svarbu tai, kad šio seminaro metu kaip tik bus pateikta daug naujausios reikalingos informacijos apie darbuotojų komandiravimą ir dienpinigius“, – sako N. Badikonienė.

Primename, kad 2022 m. vasario 2 d. įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos Direktyva (ES) 2020/1057, įpareigojanti kelių transporto įmones ES valstybės narės, į kurią komandiruojamas vairuotojas, kompetentingoms institucijoms pateikti komandiravimo deklaraciją bei kitus reikalingus dokumentus, o komandiravimo laikotarpiu mokėti priimančiosios ES šalies darbo užmokestį.

Remiantis 2022 m. statistine informacija, Danijos, Prancūzijos ir Austrijos kompetentingos institucijos, dažniausiai iš visų ES šalių reikalavo per IMI sistemą pateikti dokumentus, susijusius su transporto įmonių darbuotojų komandiravimu į ES šalis vykdant tarptautinio vežimo ir kabotažo operacijas. Daugiausiai patikrinimų buvo atlikta Rumunijos, Lenkijos, Vengrijos ir Bulgarijos transporto įmonėse.

Patikrinimų metu buvo prašoma pateikti šiuos dokumentus:

 • CMR važtaraščių kopijas;
 • tachografų įrašus su informacija apie ES šalių sienos kirtimą, komandiruojamo darbuotojo darbo ir poilsio laiką toje ES šalyje, į kurią buvo komandiruotas darbuotojas ir kt.;
 • darbo laiko apskaitos žiniaraščius;
 • darbo sutarties su darbuotoju kopiją;
 • dokumentą, pagrindžiantį darbuotojui priskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį;

Lietuvos transporto įmonės taip pat jau susiduria su šiais patikrinimais. Pastaruoju metu iš transporto sektoriaus atstovų sulaukiame daug skambučių dėl kontroliuojančių institucijų vykdomų patikrinimų ES keliuose. Baudos dėl Mobilumo paketo nuostatų ir reikalavimų nesilaikymo yra labai griežtos, todėl, vežėjų pageidavimu, organizuojamas šis seminaras ir įmonių atstovai kviečiami jame dalyvauti.

SEMINARO PROGRAMA:

 1. Komandiruočių įforminimas ir dienpinigiai – 2022 metų reikalavimai.
 2. Kompensacijų už darbą, susijusį su važiavimais, mokėjimo pakeitimai 2022-2023 m.
 3. Kiti svarbiausi 2022-2023 metų Darbo kodekso pakeitimai.
 4. Atsiskaitymų grynaisiais pinigais apribojimų taikymas nuo 2022-11-01.
 5. Pajamų natūra dėl automobilių naudojimo mokestinė praktika ir reikalavimai apskaitai.
 6. Naujų finansinės apskaitos tvarkų ir taisyklių parengimas įmonėje.

Seminaras vyks 2022 m. spalio 27 d. nuotoliniu būdu TEAMS platformoje (tiksli prisijungimo nuoroda bus atsiųsta prieš renginį).

Renginio trukmė: 10:00 – 13:30 val. (su 30 min. pertrauka).
Dalyvio mokestis: 121 EUR (PVM įskaičiuotas į kainą).

REGISTRUOTIS

Daugiau informacijos tel. +370 611 24413 arba el. paštu mc@linava.lt