Priminimas – kvietimas asociacijos „Linava“ nariams registruotis į XLII kongresą 

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ primena, kad jau kitą savaitę, ketvirtadienį, gruodžio 8 d., 10.00 val., nuotoliniu būdu vyks asociacijos XLII kongresas, į kurį nespėjusieji užsiregistruoti tai padaryti dar gali iki rytojaus, gruodžio 1 d., 10.00 val. Maloniai kviečiame būti aktyviais bendruomenės nariais, registruotis ir dalyvauti, išsakyti savo poziciją transporto ir logistikos bendruomenei svarbiais klausimais. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad kongresas nuotoliniu būdu organizuojamas taupant organizacijos lėšas, nes surengti kongresą gyvai kainuoja iki 20 tūkst. eurų.

Kitą savaitę vyksiančio kongreso darbotvarkė:

  1. Asociacijos „Linava“ prezidento, viceprezidentų ir prezidiumo narių užmokesčio už einamas pareigas dydžio nustatymas.
  2. Asociacijos „Linava“ Revizijos komisijos narių užmokesčio už einamas pareigas dydžio nustatymas.
  3. Asociacijos „Linava“ nario bei kandidato į narius kasmetinio mokesčio dydžio tvirtinimas.
  4. Asociacijos „Linava“ 2023 metų biudžeto tvirtinimas.
  5.  Dėl  Asociacijos „Linava“ įstatų pakeitimų tvirtinimo.
  6. Asociacijos „Linava“ regioninių susirinkimų šaukimo ir darbo tvarkos tvirtinimas.
  7. Asociacijos „Linava“ kongreso darbo tvarkos tvirtinimas.
  8. Asociacijos „Linava“ balsų skaičiavimo komisijos nuostatų tvirtinimas.
  9. Asociacijos „Linava“ narių pasisakymai ir pasiūlymai.
  10. Kongreso rezoliucijos priėmimas.

Asociacijos generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, šis kongresas vyks naudojant elektronines ryšio priemones, taupant asociacijos lėšas ir atsisakant perteklinių pernelyg didelių išlaidų.

„Asociacija turi visas teisines galimybes šį bendruomenės susitikimą – kongresą – organizuoti nuotoliniu būdu, nes tai numato ir asociacijos Prezidiumo dar 2020 m. patvirtintos taisyklės. Be to, surengti nuotolinį kongresą yra kur kas pigiau, nei gyvai, ir tai yra viena iš galimybių, kaip taupyti asociacijos lėšas, nes ekonominis sunkmetis vis labiau paliečia transporto ir logistikos sektorių. Tad asociacija – ne išimtis. Įprastai surengti kongresą gyvai kainuoja iki 20 tūkst. eurų, nes reikia nuomoti dideles patalpas, užsakyti maistą, ryšio priemones, nuomoti įrangą, dengti kitas būtinas organizacines išlaidas“, – sako Z.  Buivydas.

Būtent todėl, pasak Z. Buivydo, būtina išnaudoti visas įmanomas galimybes optimizuoti organizacijos išlaidas, atsisakant to, kas nebūtina ir naudojant tai, kas mažina išlaidas. Kongreso surengimas nuotoliniu būdu – ženkliai mažesnės išlaidos, reikalingos techniniams sprendimams užtikrinti, ryšio paslaugoms.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad asociacijos „Linava“ XLII kongreso darbas organizuojamas vadovaujantis asociacijos „Linava“ prezidiumo 2020 11 18 d. nutarimu Nr. 12-236 patvirtintos kongreso darbo tvarkos 10 punktu „Kongreso organizavimas nuotoliniu būdu“.

Jei nutiktų taip, kad asociacijos „Linava“ XLII kongrese, kuris prasidės 10.00 val., nebus kvorumo, 2022 m. gruodžio 8 d. 11.00 val. bus šaukiamas asociacijos „Linava“ XLII pakartotinis kongresas, su neįvykusio kongreso darbotvarke. Asociacijos „Linava“ narių, užsiregistravusių asociacijos „Linava“ XLII kongrese, registracija galioja asociacijos „Linava“ XLII pakartotiniame kongrese.

Daugiau informacijos apie asociacijos „Linava“ XLII kongresą rasite: http://www.linava.lt/kongresas