„Regitra“ pradės teikti naują paslaugą – išdavinės vairuotojo kvalifikacijos korteles

Nuo šių metų liepos 1 d. „Regitra“ pradės teikti naują paslaugą – išdavinėti vairuotojo kvalifikacijos korteles. Jos bus skirtos tiems vairuotojams, kurie užsiima komerciniu keleivių ar krovinių vežimu sunkiasvoriu transportu ir jų vairuotojo pažymėjimuose nėra galimybės įrašyti 95 kodo.

Šios kortelės bus išduodamos daugiausiai vairuotojams iš trečiųjų šalių arba asmenims, kurie nėra nuolatiniai Lietuvos gyventojai.

Vairuotojai, kurie užsiima komerciniu keleivių ar krovinių pervežimu sunkiasvorėmis priemonėmis, privalo turėti dokumentą, įrodantį jų kvalifikaciją verstis šia veikla. Dėl šios priežasties įprastai į vairuotojo pažymėjimą yra įrašomas 95 kodas. Jis suteikia teisę asmeniui ES šalyse vežti krovinius ar keleivius C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų automobiliais ir priekabomis komerciniais tikslais, t. y. dirbti krovinių ar keleivių pervežime.

Tačiau yra atvejų, kai 95 kodo įrašyti į vairuotojo pažymėjimą nėra galimybės, pavyzdžiui, Lietuvos įmonėse dirbantiems vairuotojams iš trečiųjų  šalių arba asmenims, kurie nėra nuolatiniai Lietuvos gyventojai.

Tokiais atvejais nuo š. m.  liepos 1 d. „Regitra” pradės išdavinėti vairuotojo kvalifikacijos korteles. Jose ir bus įrašytas 95 kodas, įrodantis, kad asmuo yra baigęs mokymus bei turi reikiamą kvalifikaciją užsiimti keleivių ar krovinių pervežimais komerciniais tikslais.

Atkreipiame dėmesį, kad asmenys, kurių vairuotojo pažymėjime ar kvalifikacijos kortelėje yra įrašytas 95 kodas, kas 5 metus privalo baigti kvalifikacijos tobulinimo kursus.

Kaip užsakyti vairuotojo kvalifikacijos kortelę?

Prieš užsakant vairuotojo kvalifikacijos kortelę, vairuotojas turėtų būti baigęs profesinius mokymus Lietuvoje ir gavęs atitinkamą dokumentą. Juos išduoda licenciją užsiimti tokio pobūdžio mokymo veikla turinčios mokymo įstaigos, o informacija apie baigtus mokymus „Regitrai“ bus perduota automatiškai.

Dėl vairuotojo kvalifikacijos kortelės užsakymo asmuo turėtų atvykti į jam patogų „Regitros” padalinį, kuriame yra išduodami vairuotojo pažymėjimai. Primename, kad vizitui padalinyje galima užsiregistruoti iš anksto ir taip taupyti savo laiką. Vizitui padalinyje užsiregistruoti galima ir informacijos telefonu: +370 700 55151 (skambinant iš užsienio: +370 5 210 5164).

Taip pat svarbu pastebėti, jog „Regitra” sukūrė specialų kanalą įmonių atstovams, kuriame jie galėtų užregistruoti savo darbuotojus vizitui padalinyje. Tai galima padaryti elektroniniu paštu vkk@regitra.lt, pateikus užpildytą atitinkamos formos prašymą. Ši galimybė leis įmonių atstovams pasirūpinti savo darbuotojais ir užtikrinti sklandžius kovinių pervežimus.

„Regitroje“ reikės pateikti šiuos dokumentus:  

  • galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (gali būti iružsienio valstybės piliečio pasas ar jį atitinkantis kelionės dokumentas, skirtas vykti į užsienio valstybę bei pripažintas Lietuvos Respublikoje);  
  • galiojantį užsienio valstybėje išduotą vairuotojo pažymėjimą;  
  • galiojantį tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, jei nacionalinis vairuotojo pažymėjimas neatitinka Ženevos ar Vienos konvencijų reikalavimų.

Papildomai „Regitros“ padalinyje reikės nusifotografuoti ir pateikti parašo pavyzdį.

Vairuotojo kvalifikacijos kortelės kaina – 17,33 EUR.

Pagamintą  kortelę atsiimti bus galima „Regitros“ padalinyje ar siuntų savitarnos terminale. Taip pat ji gali būti patogiai pristatyta ir kliento nurodytu adresu. Daugiau išsamesnės informacijos apie vairuotojo kvalifikacijos kortelę rasite „Regitros“ svetainėje.