Seimo komitetas – prieš, kad automobilius stabdytų mokesčių inspektoriai

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.  

Komitetas tokį sprendimą bendru sutarimu priėmė trečiadienį apsvarstęs Mokesčių administravimo įstatymo pataisas. 

Vyriausybė siūlė leisti VMI ne tik su kitomis institucijomis, bet ir savarankiškai stabdyti transporto priemones, jas sulaikyti ar tikrinti prekes bei jų dokumentus.    

„Neturėtų būti sudarytos galimybės savarankiškai stabdyti. Tą ir toliau nesudėtingai galėtų daryti su policija, kuri turi visus įgaliojimus, visas tvarkas, saugumo reikalavimus“, – posėdyje teigė komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas. 

Dabar Mokesčių administravimo įstatymo pataisas ir komiteto išvadą svarstys Seimas. Dėl jų turėtų būti balsuojama iki Kalėdų.  

Dabar  transporto priemones stabdyti ir vairuotojus bei kartu važiuojančius žmones tikrinti gali tik policijos, Karo policijos, muitinės, Lietuvos transporto saugos administracijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir kiti pareigūnai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.