Spalio 10 d. įsigalioja Rusijos sankcijos ES vilkikams, taikomos išimtys

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ primena, kad nuo pirmadienio, spalio 10 d., įsigalioja Rusijos vyriausybės paskelbtos sankcijos Europos Sąjungos (ES) šalių vežėjams, tarp jų – ir Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Norvegijos, Ukrainos. Sankcijos galioja iki š. m. gruodžio 10 d. Atkreipiamas dėmesys, kad sankcijose numatytos ir išimtys tam tikroms prekių grupėms bei teritorijoms.

Rusijos vyriausybės nutarimu nustatytas draudimas tarptautiniam krovinių vežimui keliais per Rusijos teritoriją krovininėmis transporto priemonėmis vežėjams iš minėtų šalių, kuris taikomas dvišaliams pervežimams, tranzitui bei krovinių gabenimui iš trečiosios valstybės teritorijos arba į ją.

Svarbu paminėti ir tai, kad šiame Rusijos vyriausybės nutarime numatytos ir išimtys. Pirmiausia, draudimas nebus taikomas prekių gabenimui į Kaliningrado sritį ir iš jos, pašto gabenimui.

Draudimas nebus taikomas tam tikrai prekių sąrašui, pavyzdžiui, mėsai, žuviai, pienui, kai kurių rūšių daržovėms ir konditerijos gaminiams, kakavai, grūdų produktams, alkoholiui, trąšoms, farmacijos produktams, kontraceptinėms priemonėms, popieriui ir kartonui, t. y. būtiniausioms prekėms.

Be to, šis draudimas nebus taikomas ir laikrodžiams, muzikos instrumentams, branduoliniams reaktoriams, filmams ir garso įrašymo įrangai. Šių produktų sąrašas pateikiamas Sąlygų 1 priede (nuoroda į šį dokumentą pateikiama teksto pabaigoje).

Svarbu žinoti ir tai, kad kitais atvejais ES ir daugelio kitų valstybių vežėjų transporto priemonės turės atvykti į laikinojo saugojimo sandėlius, esančius Rusijos teritorijoje ir Vyriausybės nutarimo 2 priede nurodytose savivaldybėse, kuriose prekės bus perkrautos muitinei prižiūrint arba perkabinamos atgabentos puspriekabės į Rusijos ar Baltarusijos vežėjų transporto priemones.

Išvykstant iš Rusijos teritorijos krovininių transporto priemonių, priklausančių užsienio vežėjams, kai jie atlieka pervežimą pagal nustatytas sąlygas, degalų kiekis bakuose, technologiškai ir pagal konstrukciją sujungtuose su variklio maitinimo sistema, įrengtose gamyklos gamintojos, neturi viršyti 200 litrų.

Atkreipiame dėmesį, kad asociacijos „Linava“ atsakingi darbuotojai nuolat stebi informaciją šiuo klausimu ir esant naujovėms ar papildomiems išaiškinimams apie šio nutarimo įgyvendinimą, asociacijos nariai apie tai nedelsiant bus informuoti.

Rusijos Vyriausybės paskelbtą nutarimą Nr. 1728 „Dėl priemonių Rusijos Federacijos Prezidento 2022 m. rugsėjo 29 d. dekretui Nr. 681“ įgyvendinti „Dėl kai kurių tarptautinio krovinių vežimo keliais klausimų“ galima rasti čia: 2022-09-30 nutarimas Nr. 1728