Su neįgaliųjų organizacijos atstovais aptarti autobusų pritaikymo klausimai

Asociacijos „Linava“ atstovų ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovų susitikime aptarti klausimai dėl autobusų pritaikymo kelionėms žmonėms su specialiaisias poreikiais. Diskutuojant siekiama rasti abiems pusėms priimtinus sprendimus.

„Džaugiuosi, kad nuoširdžiai pasikalbėjome su neįgaliųjų teises atstovaujančios organizacijos atstovais. Išgirdome jų lūkesčius, tuo pačiu išsakėme savo prašymą – naujų autobusų pritaikymą atidėti pusantrų metų“, – sako susitikime dalyvavęs asociacijos „Linava“ viceprezidentas, Keleivinio transporto tarybos pirmininkas Rimantas Martinavičius. Pasak jo, su neįgaliųjų atstovais sutarta ateityje tęsti dialogą ir ieškoti abiems pusėms priimtinų sprendimų.

Pavasarį Seimas pritarė Transporto veiklos pagrindų įstatymo pataisoms, numatančioms, kad nuo lapkričio pirmą kartą registruojami autobusai ar troleibusai privalės būti pritaikyti neįgaliesiems. Išimtis būtų taikoma tarptautinio susisiekimo autobusams. Susisiekimo ministras Marius Skuodis yra sakęs, dabar tik trečdalis viešojo transporto yra pritaikyta neįgaliesiems, o pusėje savivaldybių nėra nė vienos tokios transporto priemonės.