Turkmėnistano transporto agentūra informuoja dėl krovinių vežimo maršrutų Turkmėnistano teritorijoje pasikeitimų

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos žinia apie gautą informaciją iš Turkmėnistano transporto agentūros dėl krovinių vežimo maršrutų Turkmėnistano teritorijoje pasikeitimų.

Turkmėnistano atstovai informuoja, kad užsienio vežėjams, vykdantiems tarptautinių krovinių vežimus Turkmėnistano teritorijoje nuo 2022 m. rugsėjo 7 d., leidžiama:

  • Įvažiuoti per Turkmėnbašio tarptautinio jūrų uosto patikros punktą tranzitui per Turkmėnistano teritoriją iki Turkmėnistano – Irano bei Turkmėnistano – Uzbekistano šalių pasieniuose esančių patikros punktų. Taip pat kelionės tais pačiais maršrutais atgal.
  • Įvažiuoti į Turkmėnistaną per Turkmėnbašio tarptautinio jūrų uosto patikros punktą kroviniams pakrauti ir iškrauti pačioje Turkmėnbašio tarptautinio jūrų uosto teritorijoje ir išvykti per tą patį kontrolės punktą.
  • Įvažiuoti į Turkmėnistano teritoriją per Altyn Asyr, Artyk, Sarakhs, Farab patikros punktus prekių pakrovimui ir iškrovimui artimiausiuose nuo patikros punktų esančiuose taškuose.

Informuojama, kad Turkmėnistanas yra pasiruošęs tęsti konstruktyvius santykius tarptautinio kelių transporto klausimais.