Uzbekistano ir Kazachstano atstovai kreipsis į Lietuvos institucijas dėl greitesnių procedūrų, darbinant vilkikų vairuotojus

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas bei kiti asociacijos atstovai, lankydamiesi Centrinės Azijos valstybėse, susitiko su Uzbekistano darbo migracijos agentūros atstovais Fayzullakhujayev Khujaakbar Fayzullayevich ir Ruziev Alisher, kurio metu buvo informuoti, jog planuojama kreiptis į atsakingas Lietuvos institucijas prašant mažinti biurokratines kliūtis dėl profesionalių tarptautinę kvalifikaciją turinčių vairuotojų iš įdarbinimo Lietuvos transporto įmonėse.

Uzbekistano atstovai kreipdamiesi į Lietuvos institucijas prašys surasti greitesnių sprendimų, mažinti biurokratines kliūtis Lietuvoje įdarbinant tarptautinę kvalifikaciją turinčius profesionalius vilkikų vairuotojus iš Uzbekistano.

„Dabar procedūros užtrunka dažniausiai iki pusmečio, o tiek laiko uzbekų vairuotojai nelaukia ir įsidarbina kitų šalių vežėjų įmonėse. Uzbekistano migracijos departamentas pats tikrina savo kraštiečius, prieš siūlant jiems įsidarbinti Lietuvos įmonėse, apmoko ir gali užtikrinti, kad siunčia profesionalus. Tai reiškia, kad mūsų šalies vežėjai, net ir sutarę konkrečias darbo sąlygas, dažniausiai lieka ant ledo, nes vilkikų vairuotojai iš tolimųjų šalių nelaukia tiek ilgai, kol Lietuvoje bus sutvarkytos reikiamos procedūros, ir įsidarbina kitų šalių transporto įmonėse. Tai yra ten, kur greitesni įdarbinimo terminai ir mažiau biurokratijos“, – teigia Z.Buivydas.

Tokia situacija, pasak jo, ženkliai sumažina mūsų šalies vežėjų konkurencines galimybes kitų šalių vežėjų atžvilgiu.

„Linava“ ir Uzbekisatano vežėjų asociacija „AirCUZ“ tarpininkauja savo nariams ir ieško vairuotojų, kurie atitiktų keliamus kvalifikacinius reikalavimus, kalbasi su atsakingomis institucijomis, kaip būtų galima spręsti vilkikų vairuotojų trūkumo problemą.