Užimtumo tarnybos rengiamame trūkstamų profesijų sąraše ir toliau lyderiauja krovininių transporto priemonių vairuotojai

Užimtumo tarnybai (UŽT) rengiant kitų metų trūkstamų profesijų sąrašą, kuriuo remiantis nustatomos kvotos, leidžiančios Lietuvoje lengviau įdarbinti asmenis iš trečiųjų šalių, trūkstamų profesijų lyderiais ir toliau išlieka krovininių transporto priemonių vairuotojai.

Anot UŽT atstovų, sąraše numatyta daugiau nei 100 profesijų, o be tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo, dideliu darbuotojų trūkumu taip pat pasižymi autobuso ir troleibuso vairuotojų profesijos. Taip pat suvirintojai, specialybės, susijusios su statybų darbais, pramonės sektoriumi.

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) direktorė Ineta Rizgelė pastebi, kadkalbant apie trūkstamų profesijų sąrašą, su vairuotojų trūkumu susijusi problema akivaizdžiai prašosi kuo produktyvesnių sprendimų, kadangi vilkikų vairuotojų poreikis jau eilę metų nesikeičia ir yra labai didelis.

„Vežėjams skirtos kvotos yra labai greitai išnaudojamos, lyginant su kitomis profesijomis. Pavyzdžiui, pramonės, statybos ir žemės ūkio sektoriuje esančių neišnaudotų kvotų iki šiol yra apie 10 tūkst., kai kvotos paslaugų sektoriui baigėsi dar rugsėjo mėnesį. Tad jeigu kiti sektoriai kvotos neišnaudoja, tai bent jau jų sąskaita galėtų didėti kvota transporto ir logistikos paslaugų sektoriui. Skaičius turėtų būti didesnis tiek, kad kvotų užtektų visiems metams. Be to, reikia tokios sistemos, kuri leistų patenkinti atitinkamu metu esantį darbuotojų poreikį. Kuomet kitose šalyse įdarbinimo procedūros nepasižymi tokiu griežtumu, mes dėl to pralaimime konkurencinę kovą“, – pastebėjo LVK generalinė direktorė I. Rizgelė savo komentare Delfi.

Pasak jos, labai reikalinga platesnė diskusija, kaip būtų galima spręsti šią visame pasaulyje aktualią vilkikų vairuotojų trūkumo problemą.