Užimtumo tarnybos tyrimas: trumpesnei darbo savaitei nepritartų du trečdaliai transporto ir saugojimo sektoriaus darbdavių

Užimtumo tarnyba (UZT) pasidalijo neseniai atliktos, darbdavių apklausos apie trumpesnę darbo savaitę rezultatais. Jie rodo, kad daugiau nei pusė darbdavių (54 proc.) nepritartų trumpesnės darbo savaitės idėjai, o transporto ir saugojimo sektoriuje trumpesnei darbo savaitei, pagal UZT apklausą, nepritartų net du trečdaliai darbdavių. Tiek pat ir apgyvendinimo bei maitinimo paslaugų, statybos ir žemės ūkio sektoriuose. 

Pasak UZT, trumpesnei darbo savaitei nepritariantys darbdaviai įžvelgia daugiau tokio darbo organizavimo trūkumų, nei privalumų. 

Didesnė jų dalis mano, kad sutrumpinus darbo savaitę būtų sunkiau organizuoti darbą (teiginiui pritaria 60 proc. darbdavių), o 4 darbo dienų savaitė nėra tinkama jų veiklai (77 proc.). 

Tokie darbdaviai nepritaria, kad trumpesnė savaitė sąlygotų didesnį produktyvumą ar padėtų sumažinti veiklos išlaidas (su tokiomis galimomis trumpesnės darbo savaitės naudomis nesutinka kas antras darbdavys).

„Diskusijas dėl 4 darbo dienų savaitės skatina ne tik technologinė pažanga. Po Covid-19 pandemijos suvaržymų dauguma žmonių permąstė asmeninio gyvenimo ir darbo pusiausvyros svarbą, karjeros kelią ir įsipareigojimo darbdaviui vietą savo gyvenime. Visgi tokia naujovė darbdaviams kol kas neatrodo patraukli“, – apklausos rezultatus kome tuoja Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.  

Daugiausiai darbdavių manančių, kad trumpesnė darbo savaitė padėtų lengviau pritraukti talentų – finansinės ir draudimo, elektros, dujų ir garo tiekimo, viešojo valdymo bei profesinės, mokslinės ir techninės veiklos sektoriuose.

Visgi beveik pusė (48 proc.) sutinka, kad toks darbo organizavimo būdas tiktų ir patiktų ne kiekvienam darbuotojui. Trečdalis (29 proc.) mano, kad galėtų kilti sunkumų dėl darbo organizavimo.