Vilkikų vairuotojams iš tolimųjų šalių įdarbinti papildomai skirta 3500 kvotų

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi aktualia informacija dėl papildomų kvotų skyrimo transporto sektoriui, kurios leis paprasčiau prisikviesti į Lietuvą atvykti dirbti norinčius trūkstamos profesijos atstovus – tarptautinę kvalifikaciją turinčius vilkikų vairuotojus. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsakymu pakoreguotos šiemet numatytos paslaugų, pramonės, statybos bei žemės ūkio sektorių kvotos. Paslaugų sektoriui, į kurį patenka transporto ir logistikos sritis, papildomai šiems metams skirta 3500 kvotų.

Toks sprendimas priimtas lapkričio viduryje išnaudojus 2023 metams skirtas paslaugų ir statybos sektorių kvotas, skelbia Migracijos departamentas.

Taigi nuspręsta padidinti paslaugų sektoriaus kvotos vienetus nuo 21 600 iki 25 100, pramonės kvotos – nuo 4 750 iki 5 050, o statybos sektoriaus kvota padidinta nuo 9 100 iki 9 800 vienetų.

Tai reiškia, kad šiose srityse užsieniečius įdarbinti pageidaujantiems darbdaviams nereikės kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl sprendimo dėl užsieniečio atitikties darbo rinkos poreikiams išdavimo. 

Šiemet neišnaudota žemės ūkio sektoriaus kvota sumažinta nuo 500 iki 300 vienetų. 

Nustatytų kvotų panaudojimą galima stebėti Migracijos departamento interneto svetainėje.