Lietuvos vežėjams svarbu tinkamai deklaruoti gabenamus krovinius Lenkijos SENT sistemoje 

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Lietuvos muitinę pasiekusia svarbia atsakingų Lenkijos institucijų informacija. Kaimyninės šalies tarnybos atkreipia dėmesį į tai, kad labai svarbu tinkamai naudoti Lenkijoje veikiančią sistemą SENT (Elektroninės transporto priemonių priežiūros sistema), kurios elektroniniame registre vežėjai privalo deklaruoti „jautrių prekių“ gabenimą, jį papildyti bei atnaujinti.

Lenkijos ir Lietuvos pasienio, muitinės ir policijos bendradarbiavimo centro Budziske, Liubuskie muitinės iždo biuro atsiųstame rašte įvardijamos pagrindinės vežėjų daromos klaidos gabenant prekes ir pateikiami patarimai bei siūlomi konkretūs būdai, kaip tinkamai išspręsti tam tikras problemas.

„Tikimės, kad šis raštas su jame esančia informacija padės vežėjams išvengti klaidų gabenant prekes, kurias reikia registruoti SENT sistemoje, ir tuo pačiu išvengti griežtų sankcijų, kurios taikomos už pažeidimus, susijusius taisylių nesilaikymu dėl SENT sistemos“, – sako Palenkės muitinės, iždo biuro Balstogėje viršininkas, poskyrio vadovas Asp. Dala Pieczulis. 

Visą raštą su informacija apie apie SENT sistemą lenkų kalba rasite paspaudę šią nuorodą, vertimą į lietuvių kalbą rasite paspaudę šią nuorodą.