atnaujinta 2023-04-10

Prisijungti prie portalo gali tik registruoti vartotojai: asociacijos narių (įmonių) vadovai, atsakingi asmenys ir įgalioti asmenys. Prisijungę vartotojai gali matyti apribotą/apsaugotą turinį (pvz. transporto žinynas), kurio nemato neregistruoti vartotojai. Taip pat prisijungę vartotojai gali:

 • matyti savo įmonės duomenis
 • redaguoti savo įmonės kontaktinius ir anketinius duomenis (tik vadovams)
 • redaguoti savo asmeninius kontaktinius duomenis, t.y. telefono numerį, el. pašto adresą ir užimamų pareigų įmonėje pavadinimą (pvz transporto vadovas, vadybininkas, …)
 • atsisiųsti dokumentus (raštus, įsakymus, sąskaitas, aktus ir kt.) esančius asociacijos dokumentų valdymo sistemoje (DMS)
 • pasirašyti reikalingus dokumentus elektroniniu būdu (nereikia jungtis prie išorinių sistemų kaip GoSign, Dokobit ir pan.)
 • įkelti reikalingus dokumentus ir matyti, ar jie yra užregistruoti asociacijos dokumentų valdymo sistemoje (DMS)
 • įvesti ir redaguoti atsakingus asmenis (tik vadovams)
 • įvesti ir redaguoti įgaliotus asmenis (tik vadovams ir atsakingiems asmenims)
 • užsiprenumeruoti portalo naujienlaiškius (savitarnos kortelė Mano duomenys)
 • užsakyti TIR knygeles ir peržiūrėti TIR informaciją, jei įmonė yra TIR narė
 • registruotis į renginius (kongresus, regioninius susirinkimus, kai tik asociacijos prezidiumas patvirtins naują tvarką)
 • balsuoti renginio metu (balsavimo sistema dar kuriama)
 • naudotis paslaugomis, kurios bus teikiamos ateityje

Vadovams

Vadovas yra nustatomas pagal VĮ „Registrų centras” pateiktą įmonės vadovo asmens kodą, todėl vadovas visada gali prisijungti su Smart-ID. Jei vadovas asociacijai yra peteikęs savo mobilų numerį – tuomet galima prisijungti ir su mobiliu parašu. Vadovas savitarnoje gali įvesti/pakeisti savo el. pašto adresą, kad ateityje galėtų prisijungti prie portalo ir su el. paštu, tuomet yra galimybė išsisaugoti slaptažodį naršyklėje ir visada atidaryti www.linava.lt portalą prisijungus. Taip pat savitarnoje svarbu įvesti teisingą telefono numerį, nes svarbūs asociacijos pranešimai (kvietimai į kongresą, susirinkimus kaip numatyta įstatuose) yra siunčiami vadovų nurodytais tel numeriais SMS’u.

Atsakingiems asmenims

Atsakingas asmuo yra paskiriamas (įvedamas) įmonės vadovo paskyroje (savitarnoje) prie kortelės Darbuotojai. Įvedant atsakingą asmenį būtina nurodyti asmens kodą, el. pašto adresą ir tel. numerį. Vadovui įvedus atsakingą asmenį – atsakingas asmuo gaus pranešimą nurodytu el. paštu apie sukurtą paskyrą. Tuomet atsakingas amuo gali prisijungti su Smart-ID arba mobiliu parašu. Norėdamas prisijungti su el. paštu – prisijungimo lange turės paspausti „Atsisiųsti slaptažodžio keitimo nuorodą” ir susikurti slaptažodį pagal gautą nuorodą. Po pastorojo veiksmo jungiantis prie portalo yra galimybė išsisaugoti slaptažodį naršyklėje ir visada atidaryti www.linava.lt portalą prisijungus.

Įgaliotiems asmenims

Įgaliotas asmuo yra paskiriamas (įvedamas) įmonės vadovo arba atsakingo asmens paskyroje (savitarnoje) prie kortelės Darbuotojai. Įvedant įgaliotą asmenį būtina nurodyti asmens kodą, el. pašto adresą ir tel. numerį. Vadovui įvedus atsakingą arba įgaliotą asmenį – asmuo gaus pranešimą nurodytu el. paštu apie sukurtą paskyrą. Tuomet amuo gali prisijungti su Smart-ID arba mobiliu parašu. Norėdamas prisijungti su el. paštu – prisijungimo lange turės paspausti „Atsisiųsti slaptažodžio keitimo nuorodą” ir susikurti slaptažodį pagal gautą nuorodą. Po pastorojo veiksmo jungiantis prie portalo yra galimybė išsisaugoti slaptažodį naršyklėje ir visada atidaryti www.linava.lt portalą prisijungus.